Infarktna završnica: Capar ponovno u posljednjim trenucima za izjednačenje i prolaz u drugi krug

grcić-690x370

Hrvatska futsal reprezentacija je ponovno odigrala dramatičnu utakmicu na Europskom prvenstvu u Belgiji. Nakon remija od 3:3 protiv Španjolske kada je Capar u posljednjim sekundama pogodio za izjednačenje, isti je igrač ponovno u posljednjim minutama utakmice osigurao remi i rezultat od 3:3 protiv Češke koji Hrvatsku, skoro pa sigurno, vodi dalje.

Naime, Česi će svoj susret odigrati još sa Španjolskom, kojoj nije u interesu da se kocka s visokim remijem te će sigurno ići po pobjedu i dokazati svoju kvalitetu u putu ka europskom vrhu.

Hrvatska je dominirala veći dio utakmice iako su Česi došli u vodstvo u 9. minuti pogotkom Novotnya.

Hrvati su se brzo vratili te su u 14. minuti pogotkom Jelovčića, a na asistenciju Marinovića došli do izjednačenja od 1:1. Do kraja poluvremena, naša reprezentacija je povela pogotkom Marinovića, jednog od naših najboljih igrača. Nažalost u drugom poluvremenu smo ga malo vidjeli na terenu. Vjerojatno se radi o ozljedi.

Šok za našu reprezentaciju dolazi već početkom drugog poluvremena, točnije u 21. minuti, kada Česi izjednačuju, a samo 3 minute poslije pogotkom Meleja dolaze u vodstvo od 3:2 čime bi Hrvatsku definitivno eliminirali s Europskog prvenstva.

Češka u to vrijeme ima blagu terensku inicijativu, ali se naši brzo vraćaju u igru te kontrolu preuzimaju u svoje ruke. Češka je u 34. minuti imala deseterac koji je, nakon ponovljenog izvođenja, obranio Jukić te se time iskupio za ranije primljeni pogodak.

I baš kao protiv Španjolske, Hrvatska posljednjih 5 minuta igra bez golmana. Ulazi Capar, koji nakon dugog kruženja lopte pogađa za 3:3. Hrvatska je imala i priliku za pobjedu, s obzirom da su Česi igrali bez golmana zadnju minutu, ali će vjerujemo i ovih 3:3 biti dovoljno za prolaz u idući krug natjecanja. Čestitamo!