Odigrano drugo kolo Regionalne studentske košarkaške lige

mobg

U prvoj utakmici, drugog kola, Regionalne studentske košarkaške lige koja se igrala u maloj dvorani novosadskog SPENS-a  ekipa beogradskog univerziteta svladala je ekipu Sveučilišta iz Mostara rezultatom  83:65 (17:14, 20:13, 25:19, 21:19).

Berin Gudić 18 i Mirko Đerek 13 poena bili su najbolji u ekipi uz Mostara, dok su u pobjedničkom sastavu najefikasniji bili Pavlović 23 i Bulatović 16 koševa.

U drugoj utakmici drugog kola Regionalne košarkaške lige za studente, Univerzitet Novog Sada pobjedio je Univerzitet Crne Gore rezultatom 88:53. Rezultatska neizvjesnost viđena je samo u prvoj četvrtini, da bi utakmica praktično bila riješena već u drugoj četvrtini.

Ovim susretima je kompletirano i drugo kolo nakon kojeg univerziteti iz Beograda i Novog Sada imaju po dvije pobjede, a momci iz Mostara i Crne Gore po dva poraza.